Axis P3827-PVE (237754)
Brand: Axis
Price: €1.288,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: f616eba7-04b3-4473-90be-26a2adff32cf
Description
Funktionen: vandalismusgeschützt, Bewegungserkennung, wasserdicht, WDR, Deep Learning Algorithmen, Line Crossing Detection, ONVIF
Videofunktionen: mit Fahrzeugerkennung, mit Personenerkennung
unterstützte Speicherkarten: microSD
Anschlüsse: Ethernet
Stromversorgung: PoE (Power over Ethernet)
Gehäusefarbe: weiß
Montagearten: Aufputzmontage, Deckenmontage
Schutzarten: IK10, IP66, IP67
Einsatzbereich: außen
Outdoor-Funktion: wasserdicht
Temperaturbereich: -40 bis 55 °C
Gewicht: 500 g
Schnittstelle: RJ45
Protokolle: H.264, H.265
Objektiv Brennweite: 3,3 mm
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
Auflösung: 3.072 x 1.728 Pixel
Bilder je Sek.: 25
horizontaler Blickwinkel: 180 °
vertikaler Blickwinkel: 90 °
Sensor-Typ: 1/2,8" CMOS
Bildpunkte Sensor: 7 Megapixel
Videoformate: H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Videoaufnahmen: SD, Farbe
Specifications
| Kameratypen | Dome Kamera, IP-Kamera |
|---|---|
| Funktionen | vandalismusgeschützt, Bewegungserkennung, wasserdicht, WDR, Deep Learning Algorithmen, Line Crossing Detection, ONVIF |
| Videofunktionen | mit Fahrzeugerkennung, mit Personenerkennung |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Anschlüsse | Ethernet |
| Stromversorgung | PoE (Power over Ethernet) |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Montagearten | Aufputzmontage, Deckenmontage |
| Schutzarten | IK10, IP66, IP67 |
| Einsatzbereich | außen |
| Outdoor-Funktion | wasserdicht |
| Temperaturbereich | -40 bis 55 °C |
| Gewicht | 500 g |
| Schnittstelle | RJ45 |
| Protokolle | H.264, H.265 |
| Objektiv Brennweite | 3,3 mm |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| Auflösung | 3.072 x 1.728 Pixel |
| Bilder je Sek. | 25 |
| horizontaler Blickwinkel | 180 ° |
| vertikaler Blickwinkel | 90 ° |
| Sensor-Typ | 1/2,8" CMOS |
| Bildpunkte Sensor | 7 Megapixel |
| Videoformate | H.265, H.264+, H.264, MJPEG |
| Videoaufnahmen | SD, Farbe |
Reviews
Brilliant, no complaints at all
Absolutely brilliant!
Best thing I've bought in a while
Five stars
Love this! 😄
Love this! 😄
Thanks for getting it here so quick
Absolutely worth it
Couldn't fault it
Fantastic product, really impressed
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.