Hikvision DS-2CD2087G2-L (2,8mm)
Brand: Hikvision
Price: €242,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: ca3355df-2efa-443a-abe8-b3f50fba50f3
Description
Funktionen: Privatzonen, mit Benachrichtigungsfunktion, ONVIF
Videofunktionen: mit Nachtsichtfunktion, mit Gesichtserkennung, mit 3D DNR Rauschunterdrückung
Anzahl Kameras: 1
Benachrichtigungsart: SMTP, HTTP, Cloud
unterstützte Speicherkarten: microSD, micro SDHC, micro SDXC
Anschlüsse: RJ-45 PoE, 12 V DC
Gehäusefarben: weiß, schwarz
Montagearten: Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage
Schutzart: IP67
Einsatzbereiche: innen, außen
Temperaturbereich: -30 bis 60 °C
Schnittstelle: 802.3af (PoE)
App verfügbar für: PC, Apple iOS, Android
Systemvoraussetzungen Betriebssystem: Apple iOS 7.0 oder höher, Android
Objektiv Brennweite: 2,8 mm
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
Lichtempfindlichkeit IR: 0,0005 Lux
IR-Reichweite: 40 m
Auflösung: 3840 x 2160 Pixel
Bilder je Sek.: 30
horizontaler Blickwinkel: 102 °
Bildpunkte Sensor: 8 Megapixel
Videoformate: H.265, H.265+, MJPEG, H.264, H.264+
Videoaufnahmen: Ultra HD, Farbe, Schwarz-Weiß, HD
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera |
|---|---|
| Funktionen | Privatzonen, mit Benachrichtigungsfunktion, ONVIF |
| Videofunktionen | mit Nachtsichtfunktion, mit Gesichtserkennung, mit 3D DNR Rauschunterdrückung |
| Anzahl Kameras | 1 |
| Benachrichtigungsart | SMTP, HTTP, Cloud |
| unterstützte Speicherkarten | microSD, micro SDHC, micro SDXC |
| Anschlüsse | RJ-45 PoE, 12 V DC |
| Gehäusefarben | weiß, schwarz |
| Montagearten | Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage |
| Schutzart | IP67 |
| Einsatzbereiche | innen, außen |
| Temperaturbereich | -30 bis 60 °C |
| Schnittstelle | 802.3af (PoE) |
| App verfügbar für | PC, Apple iOS, Android |
| Systemvoraussetzungen Betriebssystem | Apple iOS 7.0 oder höher, Android |
| Objektiv Brennweite | 2,8 mm |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| Lichtempfindlichkeit IR | 0,0005 Lux |
| IR-Reichweite | 40 m |
| Auflösung | 3840 x 2160 Pixel |
| Bilder je Sek. | 30 |
| horizontaler Blickwinkel | 102 ° |
| Bildpunkte Sensor | 8 Megapixel |
| Videoformate | H.265, H.265+, MJPEG, H.264, H.264+ |
| Videoaufnahmen | Ultra HD, Farbe, Schwarz-Weiß, HD |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Such good value... impressed
cant fault it tbh
cant fault it tbh
Really impressed, no complaints
Fast delivery, excellent item
Arrived super quickly and works great 😊
Perfect! Exactly what I needed
Exactly what I was looking for
Came super fast and works great
Just as advertised, very reliable
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.