Hikvision DS-2CD2143G2-IU
Brand: Hikvision
Price: €110,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: fa3d4cc5-8d4b-492b-91c7-ef0f54f3d8d6
Description
Funktionen: HLC, mit Benachrichtigungsfunktion, WDR
Videofunktionen: mit Nachtsichtfunktion, mit 3D DNR Rauschunterdrückung
Anzahl Kameras: 1
Speicher Aufzeichnungsgerät: 256 GB
unterstützte Speicherkarten: microSD, micro SDHC, micro SDXC
Anschlüsse: RJ-45 PoE, 12 V DC
Gehäusefarbe: weiß
Montagearten: Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage
Schutzarten: IP67, IK10
Einsatzbereiche: innen, außen
Outdoor-Funktionen: staubgeschützt, staubdicht
Objektiv Brennweite: 2,8 mm
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
Lichtempfindlichkeit ohne IR: 0,005 Lux
Lichtstärke: 1,6
IR-Reichweite: 30 m
Auflösung: 2.688 x 1.520 Pixel
Bilder je Sek.: 30
horizontaler Blickwinkel: 103 °
Sensor-Typ: 1/3" CMOS
Videoformate: MJPEG, H.265+, H.265, H.264+, H.264
Videoaufnahmen: HD, Farbe, Full HD
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera |
|---|---|
| Funktionen | HLC, mit Benachrichtigungsfunktion, WDR |
| Videofunktionen | mit Nachtsichtfunktion, mit 3D DNR Rauschunterdrückung |
| Anzahl Kameras | 1 |
| Speicher Aufzeichnungsgerät | 256 GB |
| unterstützte Speicherkarten | microSD, micro SDHC, micro SDXC |
| Anschlüsse | RJ-45 PoE, 12 V DC |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Montagearten | Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage |
| Schutzarten | IP67, IK10 |
| Einsatzbereiche | innen, außen |
| Outdoor-Funktionen | staubgeschützt, staubdicht |
| Objektiv Brennweite | 2,8 mm |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| Lichtempfindlichkeit ohne IR | 0,005 Lux |
| Lichtstärke | 1,6 |
| IR-Reichweite | 30 m |
| Auflösung | 2.688 x 1.520 Pixel |
| Bilder je Sek. | 30 |
| horizontaler Blickwinkel | 103 ° |
| Sensor-Typ | 1/3" CMOS |
| Videoformate | MJPEG, H.265+, H.265, H.264+, H.264 |
| Videoaufnahmen | HD, Farbe, Full HD |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Exactly as the description, cheers!
Came super fast and works great
Fantastic product, really impressed
Wow! Amazing value
Even better than I thought
Came super fast and works great
Perfect 👍
Brilliant!!!
Fantastic product, really impressed
Really happy with this
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.