Imou Bulb Cam 2K
Brand: Imou
Price: €29,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e0a60678-c6dc-4912-a21d-7b5fd7767c0b
Description
Ausstattung: mit Mikrofon
Funktionen: mit IR-LEDs
Videofunktionen: mit Personenerkennung, mit Zoom
Benachrichtigungsart: Cloud
unterstützte Speicherkarten: microSD, SD
Gehäusefarbe: weiß
Montageart: Deckenmontage
Einsatzbereich: außen
Gewicht: 265 g
Smarthome: mit App-Steuerung
Datenübertragung: WLAN
WLAN-Standards: 802.11g, 802.11b, 802.11n
App-Funktionen: Zoom
App verfügbar für: Apple iOS, Android
Systemvoraussetzungen Betriebssystem: Android, Apple iOS 7.0 oder höher
IR-Reichweite: 25 m
Auflösung: 2.304 x 1.296 Pixel
horizontaler Blickwinkel: 98 °
vertikaler Blickwinkel: 121 °
diagonaler Blickwinkel: 4 °
Sensor-Typ: CMOS
Videoformate: H.265, H.264+, H.264
Videoaufnahmen: SD, Farbe, 2K
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | WLAN-Kamera, IP-Kamera, Infrarotkamera |
|---|---|
| Ausstattung | mit Mikrofon |
| Funktionen | mit IR-LEDs |
| Videofunktionen | mit Personenerkennung, mit Zoom |
| Benachrichtigungsart | Cloud |
| unterstützte Speicherkarten | microSD, SD |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Montageart | Deckenmontage |
| Einsatzbereich | außen |
| Gewicht | 265 g |
| Smarthome | mit App-Steuerung |
| Datenübertragung | WLAN |
| WLAN-Standards | 802.11g, 802.11b, 802.11n |
| App-Funktionen | Zoom |
| App verfügbar für | Apple iOS, Android |
| Systemvoraussetzungen Betriebssystem | Android, Apple iOS 7.0 oder höher |
| IR-Reichweite | 25 m |
| Auflösung | 2.304 x 1.296 Pixel |
| horizontaler Blickwinkel | 98 ° |
| vertikaler Blickwinkel | 121 ° |
| diagonaler Blickwinkel | 4 ° |
| Sensor-Typ | CMOS |
| Videoformate | H.265, H.264+, H.264 |
| Videoaufnahmen | SD, Farbe, 2K |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Fantastic, ordering more!
Does the job perfectly... will be ordering more
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Love how well made this is. Already recommended to my family.
Exceeds expectations
Everything came perfectly packaged
Even better than I thought
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Really happy with this
Worth it
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.