Tapo C201
Brand: Tapo
Price: €24,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 54a48ba3-8cb5-41cc-9135-1c73d7a814ba
Description
Audiofunktion: 2-Wege Audio
Videofunktionen: mit Personenerkennung, mit Nachtsichtfunktion
Speicher Aufzeichnungsgerät: 512 GB
unterstützte Speicherkarten: microSD
Gehäusefarbe: schwarz
Einsatzbereich: innen
360° drehbar: ja
Schwenkbereich: 360 °
Neigebereich: 114 °
Temperaturbereich: 0 bis 40 °C
Schnittstelle: Wi-Fi
App-Funktionen: neigen, schwenken
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
IR-Reichweite: 12 m
Auflösung: 1.920 x 1.080 Pixel
horizontaler Blickwinkel: 75,2 °
vertikaler Blickwinkel: 40,8 °
diagonaler Blickwinkel: 88,3 °
Sensor-Typ: 1/3'' Progressive Scan CMOS Not Starlight Sensor
Bildpunkte Sensor: 30 Megapixel
Videoformate: H.264
Videoaufnahme: Farbe
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Audiofunktion | 2-Wege Audio |
| Videofunktionen | mit Personenerkennung, mit Nachtsichtfunktion |
| Speicher Aufzeichnungsgerät | 512 GB |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Gehäusefarbe | schwarz |
| Einsatzbereich | innen |
| 360° drehbar | ja |
| Schwenkbereich | 360 ° |
| Neigebereich | 114 ° |
| Temperaturbereich | 0 bis 40 °C |
| Schnittstelle | Wi-Fi |
| App-Funktionen | neigen, schwenken |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| IR-Reichweite | 12 m |
| Auflösung | 1.920 x 1.080 Pixel |
| horizontaler Blickwinkel | 75,2 ° |
| vertikaler Blickwinkel | 40,8 ° |
| diagonaler Blickwinkel | 88,3 ° |
| Sensor-Typ | 1/3'' Progressive Scan CMOS Not Starlight Sensor |
| Bildpunkte Sensor | 30 Megapixel |
| Videoformate | H.264 |
| Videoaufnahme | Farbe |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Fantastic, ordering more!
Fantastic value
Can't fault anything about this
Everything came perfectly packaged
Perfect!
Such good value... impressed
Just brilliant
⭐⭐⭐⭐⭐
100% would buy again
Best thing I've bought in a while
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.