Telekom D-Link Außenkamera DCS-8302LH
Brand: Telekom
Price: €150,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: cd96923a-5295-42a7-a89d-6340ce6b3c07
Description
Ausstattungen: mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon
Funktionen: mit Benachrichtigungsfunktion
Videofunktion: mit Nachtsichtfunktion
Benachrichtigungsart: App Push
unterstützte Speicherkarten: microSD
Stromversorgung: Netzbetrieb
Gehäusefarbe: weiß
Montagearten: Aufputzmontage, Deckenmontage, Mastmontage, Wandmontage
Einsatzbereiche: innen, außen
Gewicht: 250 g
Abmessungen (B x H x T): 88 x 138 x 62/74 mm
Smarthome: Google kompatibel, mit Sprachsteuerung, Alexa kompatibel
kompatibel mit: Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home
unterstützte Apps: Telekom Smart Home, Magenta SmartHome App
Datenübertragungsarten: WLAN, Bluetooth
WLAN-Standards: 802.11n, 802.11g
WLAN-Verschlüsselung: WPA3
App verfügbar für: PC, Tablet
Frequenzbereich: 2400 MHz
Systemvoraussetzungen Betriebssystem: Apple iOS, Android, Windows, Mac OS
Objektiv Brennweite: 3 mm
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
IR-Reichweite: 5 m
Auflösung: 1.920 x 1.080 Pixel
Bilder je Sek.: 30
horizontaler Blickwinkel: 109 °
vertikaler Blickwinkel: 57 °
diagonaler Blickwinkel: 135 °
Sensor-Typ: 1/2,9" Progressive CMOS
Bildpunkte Sensor: 2 Megapixel
Videoformate: H.264
Videoaufnahme: Farbe
Audioformate: MPEG2-AAC LC
Kabellänge: 3 m
Lieferumfang: Kamera, Netzwerkkabel, Netzteil, wasserdichter Kabelanschluss, Kamera-Montageset, Installationsanleitung, Micro-SD-Karte
Betriebsspannung: 100 V
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Ausstattungen | mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon |
| Funktionen | mit Benachrichtigungsfunktion |
| Videofunktion | mit Nachtsichtfunktion |
| Benachrichtigungsart | App Push |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Stromversorgung | Netzbetrieb |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Montagearten | Aufputzmontage, Deckenmontage, Mastmontage, Wandmontage |
| Einsatzbereiche | innen, außen |
| Gewicht | 250 g |
| Abmessungen (B x H x T) | 88 x 138 x 62/74 mm |
| Smarthome | Google kompatibel, mit Sprachsteuerung, Alexa kompatibel |
| kompatibel mit | Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home |
| unterstützte Apps | Telekom Smart Home, Magenta SmartHome App |
| Datenübertragungsarten | WLAN, Bluetooth |
| WLAN-Standards | 802.11n, 802.11g |
| WLAN-Verschlüsselung | WPA3 |
| App verfügbar für | PC, Tablet |
| Frequenzbereich | 2400 MHz |
| Systemvoraussetzungen Betriebssystem | Apple iOS, Android, Windows, Mac OS |
| Objektiv Brennweite | 3 mm |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| IR-Reichweite | 5 m |
| Auflösung | 1.920 x 1.080 Pixel |
| Bilder je Sek. | 30 |
| horizontaler Blickwinkel | 109 ° |
| vertikaler Blickwinkel | 57 ° |
| diagonaler Blickwinkel | 135 ° |
| Sensor-Typ | 1/2,9" Progressive CMOS |
| Bildpunkte Sensor | 2 Megapixel |
| Videoformate | H.264 |
| Videoaufnahme | Farbe |
| Audioformate | MPEG2-AAC LC |
| Kabellänge | 3 m |
| Lieferumfang | Kamera, Netzwerkkabel, Netzteil, wasserdichter Kabelanschluss, Kamera-Montageset, Installationsanleitung, Micro-SD-Karte |
| Betriebsspannung | 100 V |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Amazing service and product 👍
Perfect! Exactly what I needed
Five stars
Does the job perfectly... will be ordering more
Very pleased with this
Very happy indeed 👍
Brilliant, no complaints at all
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.