TP-Link Tapo C110
Brand: TP-Link
Price: €20,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 05b822b1-7c40-4d3a-8191-01d2a799eacb
Description
Ausstattungen: mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon
Funktionen: mit Benachrichtigungsfunktion, Alarmfunktion, mit IR-LEDs, Tag- und Nachtfunktion
Audiofunktion: 2-Wege Audio
Videofunktion: mit Nachtsichtfunktion
Anzahl Kameras: 1
Benachrichtigungsart: App Push
Speicher Aufzeichnungsgerät: 256 GB
unterstützte Speicherkarten: microSD
Gehäusefarbe: weiß
Montagearten: Standfuß, Wandmontage, Tischmontage
Einsatzbereich: innen
Temperaturbereich: 0 bis 40 °C
Smarthome: Google kompatibel, mit Sprachsteuerung, Alexa kompatibel, mit App-Steuerung
kompatibel mit: Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home
unterstützte App: Tapo App
Datenübertragung: WLAN
App-Support: ja
App-Funktionen: 2-Wege Audio Kommunikation, Live-Ansicht
App verfügbar für: Android, Apple iOS
Objektiv Brennweite: 3,3 mm
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
IR-Reichweite: 9 m
Anzahl Infrarot LEDs: 3
Auflösung: 2.304 x 1.296 Pixel
Sensor-Typ: 1/2,8" CMOS
Bildpunkte Sensor: 3 Megapixel
Videoformate: H.264
Videoaufnahme: Full HD
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Ausstattungen | mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon |
| Funktionen | mit Benachrichtigungsfunktion, Alarmfunktion, mit IR-LEDs, Tag- und Nachtfunktion |
| Audiofunktion | 2-Wege Audio |
| Videofunktion | mit Nachtsichtfunktion |
| Anzahl Kameras | 1 |
| Benachrichtigungsart | App Push |
| Speicher Aufzeichnungsgerät | 256 GB |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Montagearten | Standfuß, Wandmontage, Tischmontage |
| Einsatzbereich | innen |
| Temperaturbereich | 0 bis 40 °C |
| Smarthome | Google kompatibel, mit Sprachsteuerung, Alexa kompatibel, mit App-Steuerung |
| kompatibel mit | Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home |
| unterstützte App | Tapo App |
| Datenübertragung | WLAN |
| App-Support | ja |
| App-Funktionen | 2-Wege Audio Kommunikation, Live-Ansicht |
| App verfügbar für | Android, Apple iOS |
| Objektiv Brennweite | 3,3 mm |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| IR-Reichweite | 9 m |
| Anzahl Infrarot LEDs | 3 |
| Auflösung | 2.304 x 1.296 Pixel |
| Sensor-Typ | 1/2,8" CMOS |
| Bildpunkte Sensor | 3 Megapixel |
| Videoformate | H.264 |
| Videoaufnahme | Full HD |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Highly recommend!
Got it super fast! Very happy
Top quality, can't complain
Top quality, can't complain
Arrived super quickly and works great 😊
Quality stuff 💯
Perfect! Exactly what I needed
Everything came perfectly packaged
Five stars
Spot on
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.