TP-Link Tapo C200 1er-Pack
Brand: TP-Link
Price: €20,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 02ef496b-b827-41f8-9797-7fe03434aebd
Description
Ausstattung: mit Mikrofon
Funktionen: Schwenk-/ Neigefunktion
Audiofunktion: 2-Wege Audio
Videofunktion: mit Nachtsichtfunktion
unterstützte Speicherkarten: microSD
Gehäusefarbe: weiß
Einsatzbereich: innen
Datenübertragung: WLAN
WLAN-Standards: 802.11b, 802.11g, 802.11n
App-Funktionen: Live-Ansicht, schwenken, neigen
App verfügbar für: PC
Objektiveigenschaften: feste Brennweite
IR-Reichweite: 9 m
Bilder je Sek.: 15
horizontaler Blickwinkel: 360 °
vertikaler Blickwinkel: 114 °
Sensor-Typ: 1/2,9" CMOS
Videoformate: H.264
Videoaufnahmen: Full HD, Farbe
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Ausstattung | mit Mikrofon |
| Funktionen | Schwenk-/ Neigefunktion |
| Audiofunktion | 2-Wege Audio |
| Videofunktion | mit Nachtsichtfunktion |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Einsatzbereich | innen |
| Datenübertragung | WLAN |
| WLAN-Standards | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| App-Funktionen | Live-Ansicht, schwenken, neigen |
| App verfügbar für | PC |
| Objektiveigenschaften | feste Brennweite |
| IR-Reichweite | 9 m |
| Bilder je Sek. | 15 |
| horizontaler Blickwinkel | 360 ° |
| vertikaler Blickwinkel | 114 ° |
| Sensor-Typ | 1/2,9" CMOS |
| Videoformate | H.264 |
| Videoaufnahmen | Full HD, Farbe |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Top quality
⭐⭐⭐⭐⭐
Top stuff!
Arrived well packaged, very pleased
100% would buy again
Brilliant!!!
cant fault it tbh
Quality is really good... can't complain about anything really.
Arrived well packaged, very pleased
Worth the investment for sure
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.