TP-Link Tapo C520WS Doppelpack
Brand: TP-Link
Price: €87,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e6b74273-7820-4f6c-b9ea-f649c504cb5f
Description
Funktionen: 360° drehbar, wasserdicht, mit Benachrichtigungsfunktion
Anzahl Kameras: 2
Benachrichtigungsart: Cloud
Speicher Aufzeichnungsgerät: 512 GB
unterstützte Speicherkarten: microSD
Montagearten: Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage
Schutzart: IP66
Einsatzbereich: außen
360° drehbar: ja
Smarthome: Alexa kompatibel, Google kompatibel, Apple kompatibel
kompatibel mit: Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home, Apple Home Kit/Siri
Datenübertragung: WLAN
Schnittstellen: RJ45, Wi-Fi
Objektiv Brennweite: 3,18 mm
IR-Reichweite: 30 m
Auflösung: 2.560 x 1.440 Pixel
horizontaler Blickwinkel: 360 °
Bildpunkte Sensor: 3 Megapixel
Videoformate: H.264
Videoaufnahmen: 2K, Farbe
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Funktionen | 360° drehbar, wasserdicht, mit Benachrichtigungsfunktion |
| Anzahl Kameras | 2 |
| Benachrichtigungsart | Cloud |
| Speicher Aufzeichnungsgerät | 512 GB |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Montagearten | Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage |
| Schutzart | IP66 |
| Einsatzbereich | außen |
| 360° drehbar | ja |
| Smarthome | Alexa kompatibel, Google kompatibel, Apple kompatibel |
| kompatibel mit | Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home, Apple Home Kit/Siri |
| Datenübertragung | WLAN |
| Schnittstellen | RJ45, Wi-Fi |
| Objektiv Brennweite | 3,18 mm |
| IR-Reichweite | 30 m |
| Auflösung | 2.560 x 1.440 Pixel |
| horizontaler Blickwinkel | 360 ° |
| Bildpunkte Sensor | 3 Megapixel |
| Videoformate | H.264 |
| Videoaufnahmen | 2K, Farbe |
Reviews
Five stars
Quality is really good... can't complain about anything really.
Solid product, arrived quickly
Very happy indeed 👍
Arrived safe and sound, very pleased
Fantastic, ordering more!
Everything came perfectly packaged
Delivered when promised... very satisfied
Works like a charm ✨
Top quality
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.