TP-Link TC40 Überwachungskamera 12 x 12 x 9 cm Weiß (NWTL-TC40)
Brand: TP-Link
Price: €35,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: b8483f58-be33-4e15-9799-7a910f5c6b42
Description
Ausstattungen: mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon
Funktionen: Schwenk-/ Neigefunktion, 360° drehbar, Bewegungserkennung, wetterfest
Videofunktionen: mit Personenerkennung, mit Zoom, mit Schnappschussfunktion
Stromversorgung: DC 12 V
Gehäusefarbe: weiß
Montagearten: Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage
Schutzart: IP65
Einsatzbereich: außen
360° drehbar: ja
Outdoor-Funktionen: staubgeschützt, wetterfest
Gewicht: 98 g
Datenübertragung: WLAN
Schnittstelle: Wi-Fi
WLAN-Standards: 802.11b, IEEE 802.11g, 802.11n, IEEE 802.11b/g/n, 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n
App-Funktionen: neigen, schwenken, Zoom
Auflösung: 1.920 x 1.080 Pixel
Sensor-Typ: 1/3"
Bildpunkte Sensor: 8,5 Megapixel
Videoformate: H.264+, H.264
Videoaufnahmen: Schwarz-Weiß, Farbe, Full HD, HD
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Ausstattungen | mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon |
| Funktionen | Schwenk-/ Neigefunktion, 360° drehbar, Bewegungserkennung, wetterfest |
| Videofunktionen | mit Personenerkennung, mit Zoom, mit Schnappschussfunktion |
| Stromversorgung | DC 12 V |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Montagearten | Aufputzmontage, Deckenmontage, Wandmontage |
| Schutzart | IP65 |
| Einsatzbereich | außen |
| 360° drehbar | ja |
| Outdoor-Funktionen | staubgeschützt, wetterfest |
| Gewicht | 98 g |
| Datenübertragung | WLAN |
| Schnittstelle | Wi-Fi |
| WLAN-Standards | 802.11b, IEEE 802.11g, 802.11n, IEEE 802.11b/g/n, 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n |
| App-Funktionen | neigen, schwenken, Zoom |
| Auflösung | 1.920 x 1.080 Pixel |
| Sensor-Typ | 1/3" |
| Bildpunkte Sensor | 8,5 Megapixel |
| Videoformate | H.264+, H.264 |
| Videoaufnahmen | Schwarz-Weiß, Farbe, Full HD, HD |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Every penny well spent
Best thing I've bought in a while
Top quality stuff, will order again
Exactly what I was looking for
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.