TP-Link TC70
Brand: TP-Link
Price: €19,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: e4223c20-ee45-43b6-926c-886548b6b4b6
Description
Ausstattungen: mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon
Funktionen: 360° drehbar, mit Benachrichtigungsfunktion, Alarmfunktion, Nachtfunktion, Privatsphäre-Modus
Audiofunktion: 2-Wege Audio
Videofunktion: mit Nachtsichtfunktion
Anzahl Kameras: 1
Benachrichtigungsart: App Push
Speicher Aufzeichnungsgerät: 128 GB
unterstützte Speicherkarten: microSD
Gehäusefarbe: weiß
Einsatzbereich: innen
360° drehbar: ja
Schwenkbereich: 360 °
Neigebereich: 114 °
Temperaturbereich: 0 bis 40 °C
Smarthome: Google kompatibel, mit Sprachsteuerung, Alexa kompatibel
kompatibel mit: Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home
Datenübertragung: WLAN
App-Funktionen: schwenken, neigen
App verfügbar für: PC
Frequenzbereich: 2400 MHz
Systemvoraussetzungen Betriebssystem: Android 4.4 oder höher, Apple iOS 9.0 oder höher
IR-Reichweite: 9 m
Auflösung: 1.920 x 1.080 Pixel
Bilder je Sek.: 15
Videoformate: H.264
Videoaufnahmen: Full HD, Farbe
Lieferumfang: ohne Micro SD
geeignet für: Dunkelheit
Specifications
| Kameratypen | IP-Kamera, Infrarotkamera, WLAN-Kamera |
|---|---|
| Ausstattungen | mit integriertem Lautsprecher, mit Mikrofon |
| Funktionen | 360° drehbar, mit Benachrichtigungsfunktion, Alarmfunktion, Nachtfunktion, Privatsphäre-Modus |
| Audiofunktion | 2-Wege Audio |
| Videofunktion | mit Nachtsichtfunktion |
| Anzahl Kameras | 1 |
| Benachrichtigungsart | App Push |
| Speicher Aufzeichnungsgerät | 128 GB |
| unterstützte Speicherkarten | microSD |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Einsatzbereich | innen |
| 360° drehbar | ja |
| Schwenkbereich | 360 ° |
| Neigebereich | 114 ° |
| Temperaturbereich | 0 bis 40 °C |
| Smarthome | Google kompatibel, mit Sprachsteuerung, Alexa kompatibel |
| kompatibel mit | Amazon Alexa/Echo, Google Assistant/Home |
| Datenübertragung | WLAN |
| App-Funktionen | schwenken, neigen |
| App verfügbar für | PC |
| Frequenzbereich | 2400 MHz |
| Systemvoraussetzungen Betriebssystem | Android 4.4 oder höher, Apple iOS 9.0 oder höher |
| IR-Reichweite | 9 m |
| Auflösung | 1.920 x 1.080 Pixel |
| Bilder je Sek. | 15 |
| Videoformate | H.264 |
| Videoaufnahmen | Full HD, Farbe |
| Lieferumfang | ohne Micro SD |
| geeignet für | Dunkelheit |
Reviews
Fantastic product, really impressed
100% would buy again
Even better than I thought
Best thing I've bought in a while
Exactly as the description, cheers!
Five stars
Second purchase already! Love it
Top stuff!
Very pleased with this
Top quality stuff, will order again
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.